Dovolená na podzim u moře? 5 destinací, do kterých vycestovat

Podzimní dovolená u moře

Užijte si ještě trochu tepla a vydejte se na podzim k moři. Možná se už nevykoupete, za to si užijete příjemné počasí a hlavně klid bez návalu turistů. Vychutnáte si krásné výhledy na moře, svěží ovzduší, příjemné procházky a možná zkusíte také nějaký ten vodní sport. A abyste nemuseli dlouho hledat destinaci, máme pro vás 5 tipů kam na podzim vycestovat k moři.

 

Řecké ostrovy

Vydejte se objevovat krásy řecké přírody i historie. Řecko je skvělou destinací také v létě, ale teploty během letních měsíců můžou být pro někoho opravdu vysoké. Na podzim je počasí mnohem příjemnější a přitom na vás na některých jižněji položených ostrovech čeká ještě velmi příjemné počasí. Vyzkoušejte třeba Krétu, Santorini, Thessaloniki či Rhodos.

 

Pokud vás láká dobrodružství, můžete řecké ostrovy objevovat také na lodi. Pronájem plachetnice a dalších plavidel je v tomto období výhodnější. Jedině si musíte zjistit, jaké jsou podmínky pronájmu a kolik kapitánů na palubě potřebujete. Případně si můžete pronajmout loď rovnou s kapitánem.

 

 

Kanárské ostrovy

Ostrovy jako Tenerife či Gran Canaria mají příjemné teploty téměř celoročně. Voda je tu sice chladnější, takže se možná tak maximálně opláchnete, za to se ale budete moct věnovat objevování ostrovů, užívat si klid s výhledem na moře a místní gastronomii. Vyhýbejte se megalomanským turistickým resortům, jako je třeba Maspalomas na Gran Canarii. Vybírejte si raději menší městečka i vesničky, abyste si užili opravdovou místní atmosféru. Ke správnému výběru a plánování vašeho pobytu vám pomůžou reference v Google Maps.

 

Amalfské pobřeží

Malebné pobřeží italské oblasti Kampánie určitě poznáte jako kulisu z nejrůznějších filmů a seriálů. Rozkošné vesničky jsou postavené na útesech a vytváří jedinečnou scenérii. Není tak divu, že tato oblast je v létě velmi vyhledávaná, především majetnějšími turisty.

 

Ubytování tu může být celkem drahé, ale na podzim jsou ceny trochu nižší. Kromě toho se ceny také liší vesnici od vesnice. Asi nejdražší je ubytování v městečku Positano a nejlevnější ve vesničce Pianillo. Kolem amalfského pobřeží se také můžete vydat na loď. Objevíte tak tuto krásnou oblast přímo z moře a každý den zakotvíte na jiném místě.

 

 

Chorvatsko

Zapomenout nemůžeme ani na milované Chorvatsko, kde je v létě až příliš turistů. Vychutnejte si tuto zemi zcela jinak. Její jižní části jsou totiž ještě v listopadu příjemné na pobyt. Užijete si překrásný historický Dubrovník, který je v létě zcela obležen turisty. Navštivte také Split, ostrov Hvar, města Rovinj či Zadar. Opět platí, že pokud se vydáte na dovolenou na loď, a to také na podzim, můžete objevit menší malebné ostrovy Chorvatska, na které byste se jinak nedostali.

 

Malta

Podzim je také skvělé období na objevování Malty. Vydejte se například do přístavního hlavního města Valettu, které je zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Užijete si také krásné čisté pláže a čeká na vás slavná Modrá laguna na ostrůvku Comino. Další krásnou destinací je ostrůvek Gozo.

 

Na podzim se na Maltě koná řada událostí. Pořádně si tak prostudujte program, než odjedete, a zpestřete si svůj pobyt o nějaký kulturní či gastronomický zážitek.

 

Zdroj: Bigstock.com

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář