Nejnebezpečnější země světa 2022

nejnebezpečnější země světa

Do některých zemí se cestovat nevyplatí. A pokud se už do nějaké nebezpečné země rozhodnete vycestovat, pak byste si rozhodně takového nebezpečí měli být vědomi. Máme pro vás článek o 11 nejméně bezpečných státech světa.

Vycházíme ze stránky https://www.travelsafe-abroad.com, která pro co nejpřesnější výsledek porovnává 4 odlišné zdroje. Tyto zdroje berou v potaz všechny hrozby, ať už přepadení, silniční nehody, teroristické útoky nebo války. Tak pojďme na to! Čím je číslo nižší, tím je nižší i bezpečnost pohybu v dané zemi.

1. Sýrie, Asie – index bezpečnosti 10/100

V současné době je v Sýrii občanská válka, která už trvá přes 10 let. Bojuje proti sobě několik různých stran a řešení konfliktu je o to složitější. Syrská krize se dotkla i Evropy a to uprchlickou krizí. Syřané prchají hlavně do Turecka, Libanonu, Jordánska, Iráku a Egypta. Sýrie je aktuálně pravděpodobně stále nejnebezpečnější země světa.

2. Jemen, Asie – index bezpečnosti 10/100

Ač se o tom moc nemluví, Jemen má obrovské problémy s válkou. Jedná se o konflikt, ve kterém proti sobě bojují menšinoví šíitští Húsíové a jemenská vláda, respektive arabská koalice. Válka v Jemenu zuří již od roku 2014 a přesto, že je to krásná země se spoustou nádherných domečků, jako z perníku a úchvatnou přírodou, ani zde určitě nechcete trávit dovolenou. I z Jemenu řada lidí utíká, nicméně mnohem méně než se Sýrie a proto je až na druhém místě nejnebezpečnějších zemí na světě.

3. Jižní Súdán, Afrika – index bezpečnosti 10/100

Další bojem zmítanou zemí je Jižní Súdán. Do školy zde nechodí 70 procent dětí a v částech země panuje hladomor. Dá se říct, že většina místních obyvatel Jižního Súdánu je závislá na humanitární pomoci. A i z této země prchá spoustu obyvatel. Válka zde sice skončila v roce 2020 ale i tak je Jižní Súdán stále extrémně nebezpečnou zemí.

4. Afghánistán, Asie – index bezpečnosti 14/100

V Afghánistánu se vlády nad zemí ujal Taliban, v zemi panuje chaos a bezpráví, obyvatelé mají problémy s drogami a rozhodně není dobrý nápad se do této země vydávat. Na misích v Afghánistánu v minulosti zemřelo i několik českých vojáků.

Nejnebezpečnější země světa tabulka

5. Irák, Asie – index bezpečnosti 14/100

Přestože válka v Iráku skončila už v roce 2011, dodnes se stát řadí mezi nejméně bezpečná místa na zemi. V Iráku stále působí různé teroristické a politicky extrémistické skupiny, které si často za svůj cíl vybírají civilisty a především cizince, proto ani do této země na dovolenou určitě nejezděte.

6. Somálsko, Afrika – index bezpečnosti 16/100

V této zemi stále probíhají různé ozbrojené střety a operují zde teroristické skupiny. Na běžném pořádků jsou zde ozbrojené útoky, přepadení a únosy. V zemi panuje obrovská chudoba a rozhodně se nejedná o stát, kam byste měli jet poznávat krásy a místní kulturu.

7. Demokratická republika Kongo, Afrika – index bezpečnosti 21/100

Bezpečnostní situace v této zemi je stále na velmi nízké úrovni, v zemi jsou časté ozbrojené útoky, pouliční kriminalita a korupce. Turistům se důrazně nedoporučuje do země cestovat, nebezpečné je i hlavní město Kinshase nebo rezidenční čtvrti Gombe.

8. Libye, Afrika – index bezpečnosti 21/100

Bohužel ani zde stále není bezpečno, přesto, že občanská válka zde skončila roku 2020, dodnes se země řadí mezi 10 nejméně bezpečných míst na světě. Jsou zde časté ozbrojené střety a vysoká kriminalita.

9. Severní Korea, Asie – index bezpečnosti 21/100

Na rozdíl od Jižní Koreji, která je ekonomicky i kulturně velmi vyspělá a demokratická země, která rozhodně má turistům co nabídnout, Severní Korea oproti tomu je nebezpečným místem, kde vládne totalitní režim. Není možné zde volně cestovat, bude vám přidělen průvodce, který dohlédne na to, co v zemi uvidíte. K vidění tak budou jen válečné památky a pomníky vůdce. Pokud neuposlechnete, nebo se vydáte mimo povolenou oblast hrozí vám vězení, mučení a smrt.

10. Ukrajina, Evropa – index bezpečnosti 30/100

Kvůli válce, kterou na jaře roku 2022 začalo Rusko na území Ukrajiny a kvůli trvající okupaci, se Ukrajina dnes řadí mezi nejnebezpečnější země na světě. V tomto smutném žebříčku dokonce předběhla Středoafrickou republiku, kde se nebezpečí postupem let daří snižovat.

11. Středoafrická republika, Afrika – index bezpečnosti 32/100

I ve Středoafrické republice panuje velmi obtížná situaci. Sice se tato republika před nedávnem začala odzbrojovat, jestli to však bude mít nějaké pozitivní dopady je otázkou. Zemřelo zde už několik milionů lidí.

Další příčky nejméně bezpečných míst na zemi obsazují pak:

Dhaka v Bangladéši, Burundi, Chad, Santo Doming v Dominikánské republice, Eritrea, Almaty, San Pedro Sula v Hondurasu, Mali, Nigerie, Pákistán,  Venezuela,

Toto jsou tedy nejnebezpečnější země světa, zemí, kam byste ale neměli cestovat, nebo pak přinejmenším počítat s daným rizikem, je mnohem víc. Vyplatí se tedy při plánování vaší cesty zkontrolovat třeba MZCR, kde se uvádí doporučení pro cestování do každé země. A pokud byste do některé z nebezpečných zemí přece jen vyrazili, rozhodně nezapomeňte si s sebou vzít nějaké sebeobranné prostředky.

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář